A może na własną rękę?

ukladanie-paneli-podlogowych4263 Przygotowania do remontu będą czasem trudnym, który pewnie będzie pełny nerwów, oczekiwań różnorakich pomysłów czy nawet nadziei. Jednak bardzo często okazuje się, że sama organizacja takiego remontu staje się nieco trudna i będzie problem z tym, by wszystko dobrze zrealizować. U wielu osób pojawia się także kwestia kosztów, które zaczynają przekraczać to co my sobie zaplanowaliśmy. To już poważny problem, ponieważ remont będzie trzeba jakoś wykonać a jednak trudno będzie nam te koszty zmniejszyć. Jak więc można starać się o to, by te wydatki jednak uporządkować? Przede wszystkim powinniśmy się dobrze zastanowić nad tym czy musimy mieć firmę, która będzie wykonywała w naszym domu wszystko od początku do końca. Wiadomo, że to istotna wygoda, gdy uda nam się znaleźć wykonawcę, którego wpuścimy kolokwialnie mówiąc do mieszkania a on zajmie się wyłącznie tym, by wszystko było dobrze zrealizowane i wykończone. Sprawa nie jest tak prosta jakby się to mogło wydawać i wiele razy będzie nam to nastręczać poważnych trudności. Jednak naszym sposobem na mniejsze koszty remontu powinno być poszukiwanie możliwości wykonywania części prac samodzielnie. Wydaje się, że to najbardziej sensowne rozwiązanie, na jakie obecnie można się zdecydować. Chyba każdy ma pewne podstawowe umiejętności, które będzie można wykonać i potem może się okazać, że usługa budowlańców będzie o połowę tańsza. Jeśli nam zależy na kosztach to możliwe, ze ten wpis będzie znaczącym wsparciem, ponieważ postaramy się od A do Z powiedzieć Wam jakie kwestie remontów możecie realizować sami.

Remont – jakie opcje wybrać?

Pewnie wiele osób zastanawia się jak przygotować swój wymarzony dom czy mieszkanie. Możliwości jak wiadomo nie będzie brakować i każdy będzie mógł realizować swoje wnętrza dokładnie tak jak jemu będzie to odpowiadało. Jednak warto szukać ciekawych inspiracji w tym zakresie. Można zobaczyć jak prezentują się między innymi. Możliwe, że dla niektórych osób, które nie do końca są zdecydowane na konkretne opcje będzie to ciekawa propozycja, z która warto będzie się zapoznać. Dzięki temu będziemy mieli lepszy pogląd na to co obecnie jest dostępne dostaniemy kolejną interesującą propozycję, która tak naprawdę może się stać nasza inspiracją i na pewno warto będzie to wykorzystać. Bardzo możliwe, że w ten prosty sposób nasunie się nam coś interesującego do głowy i już łatwiej będzie podjąć decyzję jak ma ostatecznie ten nasz wymarzony dom wyglądać, co będzie dla nas w nim najważniejsze. Inspiracji warto szukać wszędzie tam, gdzie będzie można coś ciekawego dla siebie odnaleźć.

Samodzielne wykonywanie remonturemont_2898256

Prace remontowe nie są tak skomplikowanymi zadaniami jak prace konstrukcyjne w zakresie przygotowania jakiegoś budynku, dlatego ich samodzielne wykonywanie to racjonalna decyzja wielu osób, które nie chcą na remont wydawać zbyt dużo. Jeśli wyłącznie kupimy materiały a potem weźmiemy się do roboty to zobaczymy, że remont nie musi być wcale tak bardzo drogi jak wiele osób stara się nam to koniecznie wmówić. Najważniejsze to zrozumieć, że proces remontu to czas, którzy trzeba będzie jakoś przetrwać i trzeba się w trakcie takiego remontu nieco postarać.
Przygotowanie pomieszczeń
Zanim remont się zacznie będzie trzeba jakoś przygotować swoje pomieszczenia, w których ten remont będzie realizowany. Ich odpowiednie uprzątnięcie, wprowadzanie zabezpieczeń dla tych elementów które będą dalej w takim miejscu to nasze zadanie. Jeśli jednak tylko będziemy tego chcieli to oczywiście takie prace będą również wykonywane przez osoby, które się tym zajmują na co dzień i zyją z takiej pracy. Ale czy do wyniesienia kilku mebli trzeba fachowców, którym co by nie było trzeba będzie zapłacić? Nie ma to większego sensu i po prostu powinniśmy się zdecydować w takiej sytuacji na samodzielną pracę i już parę groszy w kieszeni nam zostanie.

prace-remontowe-wykonawcaMalowanie i co jeszcze?

Czas rozpocząć remonty, gdy już będziemy mieli przygotowane do takich prac pomieszczenia i tutaj sprawa jakie kwestie prac można samodzielnie zrealizować. Co wykonamy sami bez większych problemów? Wydaje się, że ściany do remontu można przygotowywać samodzielnie. Usunięcie pozostałości tapet, zmycie farb to nie powinno być dla nas problemem. Jeśli będziemy chcieli wyrównać powierzchnie to możliwe, że położenie gładzi na większej powierzchni będzie trudne, ale małe niedoskonałości na pewno sami skutecznie ukryjemy. Oczywiście dalej tylko gruntowanie i malowanie a z tym już każdy sobie poradzi nawet jeśli mówią o nim, że ma dwie lewe ręce. I tak już dwa dni pracy ekipy dla naszego mieszkania mniej a tym samym więcej pieniędzy w naszej kieszeni. Tak racjonalizując koszty na pewno sporo zyskamy.

Układanie podłóg

Pojawia się pytanie jak z podłogami, skoro ściany sami będziemy w stanie pomalować. Z podłogami nie jest to już sprawa, taka jednoznaczna i nie będzie tak łatwo można sobie z tym poradzić. Przede wszystkim musimy pamiętać, że trudności dotyczą płytek ceramicznych, glazury czy terakoty. Tutaj jednak pomoc specjalisty może być dla nas bardzo ważna, Podobnie będzie gdy mamy w planach rozbudowany drewniany parkiet, który będzie się składał z mozaik. Jego ułożenie na pewno nie będzie łatwe i może nam zająć dużo czasu, samodzielnie możemy mieć z tym problemem. Jeśli jednak zdecydujemy się tylko na panele PCV to samodzielne układanie nie będzie problemem. Podobnie, gdy będziemy chcieli wyłożyć wykładzinę dywanową.

Skręcanie mebli

Gdy już w sklepie udało się wybrać nasze wymarzone meble to musimy się zacząć zastanawiać jak to będzie z ich składaniem. Tak naprawdę bowiem większość oferowanych nam mebli przychodzi w niewielkich paczkach i ich złożenie staje się nasza powinnością. Nie zawsze będzie takie proste jakbyśmy na to liczyli, ale powinniśmy dać sobie z tym radę samodzielnie na podstawie dołączonej przez producenta instrukcji. To także takie rozwiązanie, które ograniczy czas pracy firmy budowlanej w naszym mieszkaniu a tym samym również koszty jakie będzie trzeba w tym względzie ponosić.

Kiedy potrzebna ekipa?

Ekipie będzie można zlecać wykonywanie prac, które będą nastręczać zwykłemu człowiekowi wiele trudności i ich wykonanie po prostu może być niemożliwe bez dobrego sprzętu. Oczywiście wszelkie podłączenia wodne, gazowe oraz elektryczne muszą być wykonywane przez osoby, które są do tego odpowiednio przygotowane. Ekipa powinna przygotować zabudowę w meblach kuchennych, może realizować układanie parkietów oraz płytek. Ekipie będzie można również zlecić wykonywanie prac związanych z oknami czy drzwiami, wstawianie futryn nie będzie sprawą prostą i dobrze będzie, gdy zajmie się ktoś kto się w tym specjalizuje. Na pewno nie brakuje takich prac, które ekipie będzie można zlecić. Ale jeśli sami się za weźmiemy to na pewno ilość tych prac będzie ograniczona tym samym koszt naszego remontu także uda się zmniejszyć.