Ile będzie kosztować remont?

Close-up of typing female hands on keyboard

Traktująca na temat remontów w Warszawie strona internetowa nie może pomijać kwestii, które powiązane będą oczywiście z wykonywaniem takich remontów. Na ten element także chcemy zwracać uwagę i dlatego właśnie przygotowujemy wpis, który ma Wam podpowiedzieć z jakimi wydatkami będzie trzeba się liczyć, gdy przyjdzie czas na kompletny remont domu czy mieszkania. A niestety nie będą to małe wydatki. Same materiały umożliwiające wykonywanie prac remontowych już będą kosztowne, a niestety na tym te nasze wydatki nie będą się mogły zakończyć. Pojawi się również kwestia związana z realizacją usług remontowych przez osoby, które będą do tego odpowiednio przygotowane. Ile więc tak naprawdę będzie kosztował nas remont?

Koszty prac remontowychcentercrop

Pewnie wiele osób obawia się tego, że koszty prac remontowych będą ogromne i mogą zrujnować nasz domowy budżet. I rzeczywiście coś w tym będzie, ponieważ tak naprawdę te wydatki jakie trzeba ponieść są znaczące. Niestety wykonując remont w Warszawie również trzeba się liczyć z tym, że ceny usług firm budowlano – remontowych będą typowo warszawskie i ten wydatek jaki będzie trzeba ponieważ okaże się znaczący. Czego wiec tak naprawdę można się spodziewać? To zależy oczywiście od tego jaki będzie zakres prac do wykonania. Warto spojrzeć na to jak wygląda rynek prac remontowych i jakie ceny możemy zauważyć na rynku warszawskim.

administracja_4164Jakie ceny poszczególnych prac remontowych

Rynek tak samo jak w innych miastach jest zróżnicowany i nie da się jednoznacznie wykreślić zakres usług i ceny jakie będzie trzeba za nie zapłacić. Na tą chwilę Warszawa niezależnie od tego jak spojrzymy na usługi będzie miastem drogim także w zakresie remontów. Zaczynając od prac wykonywanych w zakresie ścian trzeba się liczyć z tym, że ich malowanie kosztować może nawet około 10 zł za metra kwadratowy. Do tego dochodzi również kwestia gruntowania, a to kolejne 7 złotych za metr. W zależności od zakresu prac do wykonania przy przygotowywaniu ścian można liczyć się z cenami do 25 złotych za metr kwadratowy pracy. Jednak układanie glazury może wiązać się z kosztami sięgającymi nawet 95 złotych za metr a więc niekiedy może to być nawet sama usługa droższa niż koszt płytek.
Przygotowanie podłogi będzie się wiązać z wykonaniem wylewki i układaniem czy to paneli czy parkietu. Panele ułożyć można za nieco ponad 20 złotych za mkw. Natomiast parkiet to już nawet ponad 60 zł za mkw. Podobnie wygląda układanie podłogi z gresu czy też terakoty. Przygotowanie cegły klinkierowej to koszt nawet sięgający blisko 100 zł za mkw.
Podobnie kosztowne są wszelkie prace instalacyjne związanie niezależnie czy to z wodą czy z elektryką praktycznie każdy element instalacji i jego wykonanie kosztować nas może kilkadziesiąt a niekiedy kilkaset złotych jak w przypadku każdego punktu przy instalacji hydraulicznej. Z dużymi kosztami należy się liczyć przy zmianie układu kabli zasilających, to również usługa, za którą pracownicy firm remontowych mocno się cenią i oczekują sowitego wynagrodzenia.
Prace stolarskie związane z montażem drzwi czy okien będą wiązać się z poważnym kosztem. Do drzwi z ościeżnicą trzeba doliczyć nawet 300 złotych za ich montaż. Okna ścienne to 65 zł za mkw a okna dachowe około 300 złotych za sztukę. Wykonanie tych prac będzie więc generować poważne wydatki, a mimo tego będzie trzeba je ponieść, jeśli ostatecznie oczekujemy, że ten remont dla nas będzie dobrze wykonany. Jeśli remontujemy dom czekają nas również prace dekarskie, które ogólnie do tanich nie należą w stosunku do krajowej średniej w Warszawie również są nieco kosztowniejsze.